Drie boeken live

Lieu
Catégorie
Prix
réduction
informations pratiques
ce programme est accessible aux personnes en situation d'handicap.
Langue
Drie Boeken van Wim Oosterlinck is de bekendste boekenpodcast in Vlaanderen. Al bijna 300 keer vroeg hij aan een boekenliefhebber welke drie boeken we absoluut moeten lezen. Op het Passa Porta Festival stelt hij die vraag aan Yael van der Wouden, die met haar debuut De bewaring meteen een plaats op de shortlist van de Booker Prize wist te bemachtigen. Ze onthult haar leestips in het unieke decor van Track.
boekenprogramma
Wie maalt er nog om een boekenprogramma op televisie als we Drie boeken hebben? De beste manier om het lezen te promoten is over boeken praten met mensen die graag lezen. Die eenvoudige regel past Wim Oosterlinck nu al jarenlang met succes toe in zijn podcast Drie Boeken, die alleen maar aan populariteit wint. Omdat praten over boeken de kern is van het Passa Porta Festival, vonden we dat Wim niet mocht ontbreken.
de bewaring
Yael van der Wouden treedt op zaterdagavond aan op het Debutantenbal. Tijdens het festival kan je ook een leesclub over haar debuut bijwonen, maar eerst neemt Yael plaats in de sofa van Wim Oosterlinck en deelt ze met het publiek welke drie boeken volgens haar onontbeerlijk zijn. Noteer in afwachting alvast onze boekentip: De bewaring is een meeslepend en zinderend debuut.
over de auteur
Yael van der Wouden (1987) noemt zichzelf graag ‘a Dutch-Israeli mixed-bag-diaspora child currently situated in Utrecht, The Netherlands.’ Ze studeerde vergelijkende literatuurwetenschap en is gespecialiseerd in cultureel geheugen en landschap. Ze geeft les aan onder andere de Rietveld Academie, Universiteit Maastricht, CES en Universiteit Utrecht. Ook is ze mede-oprichter van de kleine intersectionele feministische uitgeverij Chaos. In 2024 verscheen haar debuut The Safekeep of De bewaring zowel in het Engels als het Nederlands. Ze haalde er de shortlist van de Booker Prize mee.
over de moderator
Organisatie: Passa Porta
foto's: Yael van der Wouden © Roosmarijn Broersen, TRACK © BRUSSELS SPECIAL VENUES, Wim Oosterlinck © Michiel Devijver
Bientôt à

Meet the author: Tine Høeg
Een gesprek met de Deense auteur van De A van Asta, een roman die je als lezer zelf mee mag schrijven.

Meet the author : Abdellah Taïa
Rencontre avec le romancier et cinéaste franco-marocain, prix Goncourt de la Belgique pour Le Bastion des larmes.

Paysages fantômes
Lecture croisée de sons et d’images par le peintre Valfret et le poète Thomas Flahaut.