Close reading: 'Niemand zal hier slapen vannacht' met Amina Belôrf

Lieux
Catégorie
Prix
Programme
maximum 15 participants; les détenteurs d'un festival pass, doivent eux-aussi d'abord réserver un billet (gratuitement, avec le code de réservation du pass)
Langue
In Niemand zal hier slapen vannacht doopt Rachida Aziz haar pen in vitriool om de oude orde ervan langs te geven. Ze gebruikt een reeks bepalende momenten uit haar leven om alle vastgeroeste waarheden aan diggelen te slaan. Een boek over racisme, witheid, discriminatie en feminisme. Columniste Amina Belôrf loodst je tijdens deze close reading door een selectie van fragmenten.
Lezen, een eenzame bezigheid?
‘Lekker op je eentje’ en ‘een goed boek’. De twee zinsneden komen verdacht vaak samen voor. Maar lezen hoeft geen een individuele bezigheid te zijn. Onze close readings bewijzen het tegendeel.
Een ‘close reading’ is een leesclub zonder voorbereidend leeswerk. Een centrale gast leest fragmenten voor uit een werk dat hem of haar na aan het hart ligt. Een beperkt groepje van deelnemers kan vervolgens reageren op de inhoud, de verhalen of de stijl. Onder begeleiding wordt zo een verdiepend gesprek op gang getrokken over de tekst en de bijbehorende maatschappelijke thema’s. Samen met een gepassioneerde moderator duiken we in de tekst en daarmee in literaire vormen en politieke vraagstukken die er vandaag toe doen.
een lofzang op de onderdrukten
Rachida Aziz is een schrijver, activist en mode-ontwerper die weigert zich tot één identiteit te laten beperken. Niemand zal hier slapen vannacht is een autobiografisch boek maar net zo goed een haarscherpe analyse van onze patriarchale en racistische maatschappij. Aziz zet aan tot zelfbevraging, maar ook tot actie.
In haar voorstelling ‘Atlas-Antwerpen (retour)’ schetst ze op poëtische wijze de levenswandel van haar vader.
Deze close reading wordt georganiseerd met Rosa vzw, een kenniscentrum voor gender en feminisme met een prachtige bibliotheek in het centrum van Brussel.
Passa Porta, RoSa vzw
portret rachida aziz © Uitgeverij EPO
portret amina belôrf © jan van der perre
Bientôt à

Een verleden dat blijft: Jakub Małecki en Alicja Gescinska
Met Jakub Małecki krijgen we een van de belangrijkste stemmen uit de hedendaagse Poolse literatuur te horen in een gesprek met filosofe Alicja Gescinka.

Roy Jacobsen is present
The acclaimed novels of the tetralogy in which Norwegian author Roy Jacobsen describes the fortunes of a family trying to carve out an existence on an island off the coast of Norway are appearing in a steady stream.

Eduardo Halfon : L’histoire complexe d’un écrivain novateur
Eduardo Halfon, ou l’écrivain guatémaltèque par qui la littérature sud-américaine se renouvelle.