Passa Podcast - Bridge Stories
De Animal Stories zijn een selectie uit de verhalenbundel Bridge Stories van Cinemaximiliaan. Vijf audioverhalen van mensen die schrijven in verschillende talen en allemaal geraakt zijn door hetzelfde: het leven en een dier.
1. De aap is het verhaal van Ibrahim Mohamed Qashta (Ibo)
2. Een zwaluw is het verhaal van Rola Zamzameh
3. Twee vogels in een kooi is het verhaal van Mariana Al Hanash
4. Muizen is het verhaal van Fatiullah Ehsani
5. Een kip is het verhaal van Marthe Tskasa Fimi
Het idee voor het bundelen van deze verhalen ontstond in de strenge winter van 2023, toen mensen op de brug bij het ‘Klein Kasteeltje’ sliepen. Naast de vele solidariteitsacties van buurtbewoners die voedsel en onderdak boden, nodigde Cinemaximiliaan de mensen uit om zich artistiek uit te drukken, vanuit de gedachte dat kunst de kracht heeft om identiteit te herstellen.
“Fear of expressing myself haunted me for years. I was afraid to write the truth.
With Cinemaximiliaan’s support, I broke the silence and began writing again.”
Na het schrijftraject van Bridge Stories in 2025 nodigde Wederik de Backer buurtbewoners uit om een aantal verhalen, waarin telkens een ander dier centraal staat, ook voor zijn microfoon te vertellen. Stemactrice Ellis Meeusen gaf een stem aan de vertalingen van hun verhalen. Deze podcast is hiervan het resultaat.
CREDITS
Het project BRIDGE STORIES van Cinemaximiliaan doorliep verschillende fases in samenwerking met Muntpunt: Brussels City of Stories 2022 en Passa Porta, Bridge Stories in 2023 en B.S. A sense of belonging in 2025, telkens met schrijfworkshops bij Passa Porta en een presentatie op het Passa Porta Festival. De theatervoorstelling die in 2026 in de KVS in première gaat is een voortzetting van dat werk.
Auteurs & performers
Ibrahim Mohamed Qashta (Ibo), Rola Zamzameh, Mariana Al Hanash, Fatiullah Ehsani, Marthe Tskasa Fimi
Met dank aan
Carmien Michels, Haleh Chinikar, Karima Qias, Maxime Savoldi, Ngangi Mutiri, Annabelle Van Nieuwenhuyse, Omar Kasmiry, Alice Carson, Eva De Pue, Youssef Akl, Jeanne Kinnoo, Wederik De Backer & Ellis Meeusen, Muntpunt, Needcompany, KVS, Migratie Museum Migration
Productie
De Passa Podcast Animal Stories is een samenwerking tussen Cinemaximiliaan, Passa Porta en Klankverbond.
Met de steun van
de Vlaamse Overheid, VAF, VGC, Impulsfonds, Imago Brussel, de Europese Unie