
Meet the author
De schrijversontmoetingen bij Passa Porta, met gedrevenheid, lef en grondigheid samengesteld, zijn méér dan de presentatie van literaire werken.
Bekijk het overzichtGeoff Dyer is een van de grootste waaghalzen in de Britse literatuur. Hij weigert hardnekkig om twee keer een soortgelijk boek te schrijven en bewandelt telkens nieuwe wegen. Zijn tomeloze nieuwsgierigheid zorgde voor klassiekers over uiteenlopende onderwerpen als film (Zona over Stalker van Tarkovski), jazz (But beautiful) en Wereldoorlog I (The missing of the Somme). In zijn nieuwe boek De laatste dagen van Roger Federer en andere eindes beschrijft hij op uiterst vermakelijke wijze de laatste werken en jaren van enkele van zijn favoriete kunstenaars.
Wanneer zet het einde in? In zijn nieuwe boek gaat Geoff Dyer op zoek naar het begin van het einde in de carrières van geliefde kunstenaars, muzikanten en sportlui. In zijn gekende spitse stijl schrijft Dyer over de mentale crisis van Friedrich Nietzsche, de haast abstracte laatste schilderijen van J.M.W. Turner en de never-ending tour van Bob Dylan. Houdt het dan nooit op? Soms wel, maar wanneer? De schrijver ontziet in zijn scherpe en schertsende studies niemand, ook zichzelf niet.
Interviewer en veellezer Melissa Giardina gaat in gesprek met de man die niet geheel ten onrechte werd uitgeroepen als ‘mogelijk de beste proza schrijver van Groot-Brittanië’ (New York Magazine)
Over de auteur
Geoff Dyer (1958) is een van de meest unieke Engelse auteurs. Hij geniet zowel in literaire als journalistieke kring groot respect. Dyer heeft vier romans op zijn naam staan: Paris Trance, The Search, The Colour of Memory en Jeff in Venetië, de dood in Varanasi. Zijn oeuvre omvat ook veel non-fictietitels. Dyer is opgeleid aan het Corpus Christi College in Oxford; in 2005 werd hij Fellow of the Royal Society of Literature. Zijn werk verschijnt in 24 talen en werd bekroond met prestigieuze prijzen waaronder de Bollinger Everyman Wodehouse Prize voor de beste komische romans.
Over de moderator
Melissa Giardina (1986) is het gezicht van Vindetta!, een bedrijf dat alles verenigt wat Melissa het liefst doet: moderatie, interviewen, redigeren, vertalen, PR en communicatie. Daarnaast is ze een notoir veellezer, belust op schoonheid en verwondering en werkte ze jarenlang als boekhandelaar. Ze heeft Brusselse roots maar woont en leest in Gent.