Migration and Belongings: Chika Unigwe leest een nieuw verhaal
Vanuit haar huis in het Amerikaanse Atlanta leest Chika Unigwe ons ‘A Hand Across Her Back’ voor, het prachtige verhaal dat ze schreef in opdracht voor het Passa Porta Festival.
Categorie
Kostprijs
Taal
Belgisch verleden
Chika Unigwe (1974) is een Engelstalige Igbo schrijfster van Nigeriaanse afkomst die lang in België heeft gewoond. Ze promoveerde aan de Universiteit van Leiden en debuteerde in 2005 met de roman De feniks. Ze kreeg meerdere literaire prijzen, waaronder de NLNG Prize for Literature voor Fata Morgana.
Verenigde Staten
Sinds 2013 woont Chika Unigwe in de Verenigde Staten. Vorig jaar verscheen van haar bij Polis de aangrijpende verhalenbundel Beter nooit dan laat. Daarin beschrijft ze de ongewone levens en relaties van een groep Nigeriaanse immigranten die hun weg zoeken in België.
“Cheta and Busonma were the only black people who lived there. Once a couple stopped them to tell them that their grandchild who was in high school was dating a rather lovely African-American girl. Fantastic girl. Beautiful girl. And where was their accent from? Nigeria? Oh! Awesome. They had a family friend whose son worked for a long time for the UN in Somalia. "Y’all have a lovely day.””
Coronavirus
Passa Porta vroeg Chika Unigwe om speciaal voor het festival een nieuw verhaal te schrijven en het voor te lezen vanuit haar huis. ‘A Hand Across Her Back’ vertelt over de jonge Nigeriaanse Busonma en haar geliefde Cheta. Zij wonen al jaren in de Verenigde Staten en voelen zich steeds minder verbonden met hun thuisland. Wanneer Cheta overlijdt aan de gevolgen van een besmetting met het coronavirus, voelt Busonma zich schuldig en begint ze meer dan ooit na te denken over wat het betekent om Nigeriaanse roots te hebben.
portret chika unigwe © koen broos
Gelinkt artikel
Een arm om haar heen
Binnenkort bij Passa Porta