Max Porter leest voor

Locaties
Categorie
Kostprijs
Taal
De Britse schrijver Max Porter schreef op verzoek van Passa Porta een nieuwe tekst. Thema en vorm waren vrij. Hij kwam terug met een ijzersterke tekst over ons bestaan nu, in tijden van een pandemie met een schijnbaar eindeloze reeks lockdowns.
Poëtische rant
Zet je schrap voor een poëtische rant van een van de prikkelendste nieuwe literaire stemmen uit de UK. De mooie jonge god van de Engelse letteren Max Porter schreef voor het Passa Porta Festival een lange poëtische tekst waarin hij de condition humaine onder covid tegelijk viert en verguist.
Een snerpend en meerstemmig betoog — zelf noemt hij het een polyfonie —over het gebrek én de nood aan verbondenheid.
Boekverkoper, uitgever, schrijver
Max Porter woont in Bath met zijn vrouw en kinderen. Hij was ooit boekverkoper en redacteur bij een uitgeverij, maar ondertussen al een jaar of vijf schrijver. Zijn debuut Verdriet is het ding met veren viel meteen in de prijzen. Ook de opvolger Lanny (binnenkort verfilmd met Rachel Weisz in de hoofdrol) gaf blijk van een originele vertelstem.
Voor zijn recentste boek De dood van Francis Bacon greep Porter terug naar één van zijn dada’s als kunsthistoricus: dood en werk van de Iers-Britse expressionistische schilder Francis Bacon.
Double bill
Op een later moment tijdens het festival gaat Porter met journaliste Ruth Joos in gesprek over deze tekst, maar ook over andere thema’s die in zijn ander werk aan bod komen, zoals verlies en dood, schrijven en het belang van kunst.
photo max porter © lucy dickens
Binnenkort bij

Women and Power: Imbolo Mbue
Na het succes van Zie de dromers bij zowel de lezers als de critici in 2016, verraste de Kameroens-Amerikaanse schrijfster recent opnieuw met Hoe mooi wij waren.

Eduardo Halfon: Het complexe levensverhaal van een literair vernieuwer
De Guatemalteekse schrijver Eduardo Halfon is een echte vernieuwer binnen de Zuid-Amerikaanse literatuur. Hij gaat in gesprek met Roderik Six.

Ecologie : workshop avec Lisette Lombé
A l’invitation de Passa Porta, l’autrice, poétesse et slameuse Lisette Lombé imagine un atelier d’écriture sur le thème de l’écologie